Technologie

Windows 11 i na vašem PC

Od 5. října 2021 je tu s námi nový operační systém od Microsoftu a to Windows 11. Samozřejmě je to přímý nástupce Windows 10 a je postavený na stejné platformě.


Požadavky na instalaci Windows 11 jsou vysoké. Jestli lze na vaše zařízení nainstalovat vám řekne aplikace PC Health Check, která jde stáhnout na stránkách Microsoftu.


Pokud vám ovšem napíše tato aplikace, že Windows 11 vaše zařízení nepodporuje, nezoufejte a kontaktujte nás. Uděláme maximum pro to, abychom vám nový Windows na vaše zařízení nainstalovali. Navrhneme vylepšení potřebných komponentů, nebo zkusíme jinými způsoby požadavky obejít. Windows 11 se dá nainstalovat i na nepodporované zařízení.


Microsoft slibuje více užitečných funkcí a zlepšení produktivity uživatele. Jeho design je navržen tak, aby měl příjemnější a přívětivější pracovní prostřední než jeho předchůdce. Všechny hrany jsou zaoblené, všude jsou animace a plynulé přechody.


Kompletní požadavky jsou procesor s minimálně 1GHz frekvencí a s 64-bit architekturou, alespoň 4GB RAM, 64GB volného úložiště. Dále rozhraní UEFI (možnost zabezpečeného spuštění), TPM verze 2.0, kompatibilní grafiku s DirectX12. Seznam všech podporovaných procesorů od Intelu i od AMD najdete zde. INTEL / AMD