Filmy a seriály

Stranger Things

Spousta z Vás už seriál Stranger Things viděla nebo o něm při nejmenším slyšela. S tímto seriálem se ovšem pojí mnoho zajímavostí a různých faktů, o kterých většina z vás nejspíš neslyšela, a které většina z vás nebude znát.

Na konci května tohoto roku (2022) byla světu představena čtvrtá série tohoto seriálu, který baví hlavně svojí tajemnou atmosférou a geniálním příběhem, o které se postarali bratři Dufferovi. K této příležitosti jsme si pro Vás připravili několik faktů o Stranger Things, o kterých jste nejspíše nevěděli. Enjoy!


Gaten Matarazzo

Herec Gaten Matarazzo, který v seriálu ztvárnil postavu Dustina Hendersona, měl původně hrát pouze vedlejší roli. Režisérům se ovšem mladý herec natolik zalíbil, že dostal jednu z hlavních rolí a patří mezi nejoblíbenější postavy celého seriálu. S Gatenem Matarazzem se pojí další zajímavost a to ta, že během natáčení procházel pubertou a mutací hlasu. Ta byla tak silná, že některé jeho dialogy musely být vystřiženy.


David Harbour

Postava Jima Hoppera, ztvárněná hercem Davidem Harbourem, byla inspirovaná postavou, jejíž mrtvolu a psí známky objeví Arnold Schwarzenegger ve filmu Predátor. Autoři museli mít tento film zřejmě hodně v lásce, protože podle jedné z postav z tohoto filmu pojmenovali fiktivní město Hawkins, ve kterém se seriál odehrává.


Duffer Brothers

Tvůrci seriálu se netají tím, že se snaží používat počítačové efekty co nejméně. Proto měli na place například opravdového Demogorgona, který se objevuje v prvních sériích. Ten byl vytvořený jako robotická loutka. Další zajímavostí na tohle téma je, že postavu Vecny, kterou můžeme vidět ve čtvrté sérii, museli v maskérně připravovat okolo osmi hodin a odličovat zhruba další dvě hodiny po natáčení.

Duffer Brothers se svým projektem obešli téměř 20 televizních stanic a všude byli odmítnuti. Stanice neměly totiž zájem o seriál, ve kterém hrají hlavní role děti. Samotný pořad však není pro děti určený, což je podle mého názoru jedna z věcí, které dělají tento seriál tak originálním a oblíbeným.


Dacre Montgomery

Dacre Montgomery, který ztvárnil postavu Billyho Hargrova, je nekuřák. Kvůli seriálové roli však dostal od výkonného producenta a režiséra seriálu Shawna Levyho lekce správného kouření cigaret. Za natáčecí den občas vykouřil 3–4 krabičky cigaret Marlboro.


Původně se seriál měl jmenovat Montauk, protože se měl odehrávat na stejnojmenné části ostrova Long Island. Štáb ale nebyl schopný v této lokaci natáčet v zimě, takže název i lokace celého seriálu byly změněny. Kromě místa existoval i reálný projekt Montauk, který celý seriál inspiroval. Jednalo se totiž o nelegální experiment, který se konal okolo roku 1980 a zahrnoval únosy dětí, na kterých se experimentovalo a pokoušelo se o cestování časem.


Ve scéně, kde se Eleven přenesla do školní tělocvičny do dimenze Upside Down, jsme ji viděli, jak se vznáší na vodě v improvizovaném bazénu. Na tuto scénu bylo do vody nasypáno 544 kg soli, aby se herečka opravdu vznášela na hladině.


Seriál by se měl dočkat páté a také zřejmě poslední série kolem roku 2024. Na tohle finále se určitě všichni těšíme a jako fanoušci jsme zvědaví s čím autoři opět přijdou.