Technologie

iPhone 15 Pro

12.října představil Apple na svém eventu s názvem "Wonderlust" hned několik novinek. Kromě nových Apple Watch Apple představil hlavní trhák celého eventu – iPhone 15. Dnes se na tento nový mobilní telefon společně podíváme.


Apple již tradičně představil hned 4 modely iPhonu – iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. My si dnes společně představíme Pro model tohoto telefonu, tedy iPhone 15 Pro.


Tento mobilní telefon má hned několik nových vlastností v porovnání s minulými modely. Apple u tohoto telefonu vsadil na maximální odolnost. Vnějšek telefonu je vyroben z broušeného titanu, který je údajně odolný a současně lehký zároveň. U displeje zase Apple vyzdvihuje to, že je nejodolnější v celém světě smartphonů. Na internetu se však objevilo již několik nespokojených zákazníků, kteří sdílejí videa s rozbitými zády iPhonu. Odolnost tohoto telefonu tedy zůstává otázkou a uvidíme, zdali se Apple rozhodne tuto situaci nějak řešit.


iPhone 15 Pro je nabízen v černé, bílé, modré a v přírodním titanovém odstínu.


iPhone 15 Pro je vybaven Super Retina XDR displejem. 6,1 palců. V případě iPhonu 15 Pro Max se bavíme o úhlopříčce 6,7 palce. Displej je společně s kapacitou baterie a teleobjektivem jedinými oblastmi, ve kterých se obě novinky odlišují.


Na levém boku iPhonu zmizel tradiční přepínač mezi vyzváněním a tichým režimem. Nově jej nahradilo tzv. akční tlačítko. To funguje na stejném principu, ale s možností vlastního natavení. Akčnímu tlačítku tedy můžeme nastavovat různé rychlé akce podle vlastní potřeby.


Další výraznou změnou od předchozích iPhonů je nový konektor. iPhone 15 je totiž vybaven konektorem USB-C. Tato novinka by mohla zcela jistě mnoha uživatelům usnadnit život.


Zatímco základní iPhony 15 využívají loňský procesor Apple A16 Bionic, Pro modely dostaly nový procesor s názvem Apple A17 Pro. Jeho součástí je šest jader (2 pro výkon, čtyři pro úspornější úlohy), šesijádrová grafika a 16jádrový Neural Engine.


Apple u iPhonu 15 Pro uvádí až 7 objektivů, ale to protože, hlavní 48Mpx fotoaparát umí přecházet mezi 24, 28 a 35mm ohniskovou vzdáleností. Pro Max dostal 120mm optiku s 5× optickým přiblížení a vylepšenou stabilizaci. Nové defaultní rozlišení fotoaparátu je 24Mpx.


iPhone 15 Pro představil další novinky jako je třeba Dynamic Island. Detailní parametry produktu naleznete například ZDE nebo si můžete pustit celý záznam z říjnového názvem "Wonderlust" eventu.