Technologie

iPhone 14

Většina z vás zřejmě značku Apple zná. Možná ale neznáte novinky, které tato společnost v tomto měsíci představila. Na jednu z jejich novinek se v tomto článku společně podíváme a představíme si ji.

Během již tradiční zářijové konference představila společnost Apple spoustu novinek a jednou z nich jsou právě telefony nové generace iPhone 14 a iPhone 14 Plus, které byly obohaceny o spoustu nových funkcí, vychytávek a zajímavých změn.


Design

iPhone 14 bohužel vzhledem nepřišel téměř s ničím novým a pokračuje už třetí generací telefonů ve stejném vzhledu.


Displej

iPhone 14 a iPhone 14 Pro disponuje 6,1“ displejem, zatímco iPhone 14 Max přichází s displejem 6,7“. Jedná se o OLED panel s maximálním jasem až 1200 nitů a technologií Dolby Vision pro vyobrazení HDR obsahu. Již tradičně jsme se dočkali také ochranná vrstvy Ceramic Shield a odolnosti vůči prachu a vodě.


Čipset

iPhone 14 a iPhone 14 Plus nabízí loňský čipset Apple A15 Bionic, který disponuje 6jádrovým CPU s 2 výkonnými a 4 úspornými jádry.


Fotoaparát

Jedním z velkých lákadel tohoto telefonu jsou právě fotoaparáty, které si rozhodně polepšily a patří k naprosté elitě mezi telefony. Zatímco hlavní senzor u iPhonu 14 disponuje 12Mpx, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mají rozlišení zadního fotoaparátu 48Mpx. Dále nabízí vysokou efektivitu focení při zhoršených světelných podmínkách, světelnost f/1,5. Ani v případě nových modelů nechybí optická stabilizace s posuvem snímače nebo možnost natáčení videa ve 4K kvalitě. Rozlišení předního fotoaparátu je 12Mpx a vůbec poprvé je vybavena funkcí automatického ostření.


Cenová dostupnost

Bohužel, letošní novinky opravdu nevyjdou levně. iPhone 14 v nejlevnější možné variantě (128 GB) totiž můžeme zakoupit za 26 490 Kč. Nejdražší možností je iPhone 14 Pro Max, který v 1TB variantě vyjde na 53 490 Kč. Apple tedy na ceně nových iPhonů rozhodně nešetřil, a to je jeden z hlavních důvodů proč se novinky nezdají mezi veřejností tak úspěšné. Šíří se také názor, že Apple tentokrát nepřišel s ničím tak novým a možná právě proto je počet předobjednávek poměrně nízký.


Jestli se vyplatí zainvestovat do této novinky už necháme na vás…