Filmy a seriály

Avatar: The Way of Water

Pro ty, kteří nevědí (jako byste neexistovali, pokud neznáte Avatara): Je to americký sci-fi film natočen za pomoci herců a počítačových animací.


Děj se odehrává na měsíci Pandora v roce 2154 a jedná o střetu pozemšťanů a domorodců. To vše kvůli projektu Avatar, kde je cílem těžba takzvaného unobtania, které má neskutečně vysokou cenu. A když jsme u těch cen, Avatar jednoznačně vyhrává cenu komerčně nejúspěšnějšího filmu všech dob. Neskutečné kolik toho dokáže jeden film vydělat, že? (V přepočtu je to nějakých 67 518 380 883 Kč). Wow.


Legendární snímek Avatar jsme si všichni zažili jako první 3D film, který měl premiéru před téměř 13 lety. Sám si ještě pamatuji, jak jsem byl úplně unesen tím, že na film koukám s brýlemi. Dnes je to už klasika. Čas letí a technika jde rychlým krokem kupředu. Děj prvního dílu prostě neměl chybu. Bude mít pokračování stejně dechberoucí atmosféru a neuvěřitelný příběh jako jeho průkopník? Podle traileru to jednoznačně vypadá, že ano, tak se na to pojďme podívat!


Film je opět natáčen nikým jiným než právě Jamesem Cameronem, tudíž o skvělé záběry a velmi kvalitní animační „tríčky“ nebude nouze. A aby toho nebylo málo, tak nám hned oznámil, že se jedná o sequel o čtyřech dalších pokračováních. Není to skvělé? My říkáme ano, protože se už nemůžeme dočkat až si po Vánocích budeme moct dojet do kina na tento filmek. Jestli jste zvědaví, jako my, níže se můžete podívat na pár snímku z traileru.


Kdy můžeme očekávat další díly?

2022: Avatar: The Way of Water

2024: Avatar 3

2026: Avatar 4

2028: Avatar 5


Snímky, na které se můžeme těšit:

 

Ve filmu nás čeká stejné obsazení v hlavních rolích (Sam Worthington a Zoe Saldana). Ovšem přibude i pár dalších zajímavých jmen na které se můžeme společně těšit. O čem je tedy samostatný děj druhého pokračování? Z traileru stopro víme, že nás neminou dechberoucí záběry, úchvatné efekty, ale také nějaké to válčení, protože stará hrozba se vrátila a trápí nejen avatary, ale všechny živočichy krásného měsíce Pandora. Povede se Jakeovi a Neytiri ochránit svojí nádhernou domovinu, přátelé a rodinu?


Na odpověď si budeme muset ještě chvíli počkat…