Filmy a seriály

Arcane

 

Arcane je americký animovaný seriál z fikčního světa videohry League of Legends. Takhle to píší na wikipedii. Nicméně pro mě a pro spoustu ostatních lidí, je to mnohem víc.


Tento seriál totiž odstartoval něco úžasného. Nejen, že se z něj stal nejsledovanější seriál na Netflixu, umístil se na prvním místě žebříčku Top 10 v 52 zemích, a také sklidil až neuvěřitelně kladné a pozitivní hodnocení, jak v zahraničí, tak v Česku. Ale přišel s úplně novým konceptem, který převádí herní postavy a herní světy na plátno. A dám ruku do ohně za to, že nastavit laťku výše, než to udělali Riot Games a Fortiche Productions snad ani nebylo možné.

Seriál vypráví příběhy několika postav z Piltoveru a ze Zaunu.


Piltover

Piltover, také známý jako Město Pokroku. Ve městě se nachází spoustu vynálezců, díky kterým je město důležité pro ostatní regiony, jakožto dodavatel vědeckých produktů. Je to bohaté a ekologické město. Jejich magitechnické technologie nemají konkurenci.


Zaun

Dříve tvořil s Piltoverem jedno velké město. Dnes je však Zaun samostatné podzemní město. Ničím neomezený vývoj technologií zde znečistil ovzduší toxickými výpary, nicméně tyto technologie jsou kolikrát mnohem silnější, než ty z Piltoveru.


Ukázka některých postav:


Vi

Bojovnice s dobrým srdcem. Vždy bojovala za svoji rodinu a hlavně za svoji sestru Jinx.


Jinx

Geniální zabiják, vynálezce a taky trošku maniak. Se svým arzenálem vždy zajistí ty nejničivější exploze.


Vander

Postarší velice silný muž, který by pro svou rodinu a pro ty, na kterých mu záleží, udělal cokoliv.